O nas

Jak powstało Stowarzyszenie Nadzieja Amstaffa – TTB Szczecin?

Każda z nas od lat, na własną rękę pomagała potrzebującym, niekochanym, skrzywdzonym zwierzętom. Jednak działanie w pojedynkę było bardzo ciężkie, a niektóre rzeczy wręcz okazywały się niemożliwe do osiągnięcia. Na szczęście nasze drogi krzyżowały się jedna po drugiej, by ostatecznie zostać połączone przez naszą wspólną miłość – psy typu bull (amstaffy, pitbulle, bullterriery).

Pierwsze z nas poznały się dawno temu przez internet, na psich forach tematycznych. 10.04.2010r po raz pierwszy spotkałyśmy się na żywo, by wspólnie wybrać się do schroniska dla bezdomnych zwierząt, w celu pomocy tamtejszym amstaffom. Psów było aż 13!

Od tamtego czasu ludzie przychodzili, odchodzili, a kolejne psy znajdowały szczęśliwie domy. Ponad rok zajęło nam zebranie się w obecnym składzie, podział obowiązków oraz zdobycie doświadczenia potrzebnego do zbudowania czegoś większego – Stowarzyszenia Nadzieja Amstaffa – TTB Szczecin.

Dlaczego warto adoptować od nas psa?

Jeśli pragniesz znaleźć wiernego przyjaciela na całe życie (a takim jest bez wątpienia bullowaty), to dobrze trafiłeś. Wszystkie prezentowane tu psiaki czekają…  czekają patrząc Ci w oczy z nadzieją, że jesteś tym, który zabierze je do lepszego świata, zapewni bezpieczny kąt w swoim domu, da miskę karmy, przemówi łagodnym głosem i dotknie ciepłą dłonią ich karku…
To tak niewiele – prawda? Ale dla nich to wszystko, czego pragną w życiu – być z kimś, kto je obdarzy miłością, być z nim całym sobą!

Naszym priorytetem są psy bezdomne zarówno te schroniskowe jak i porzucone/znalezione. To właśnie z myślą o nich powstało to Stowarzyszenie, by w miarę naszych możliwości zapewnić im pełną miskę, ciepły kąt i miłość, której w takich sytuacjach najbardziej potrzebują. W dalszej kolejności zajmujemy się psami, które mieszkają w złych warunkach, a ich właściciele nie wywiązują się dobrze ze swoich obowiązków, łamiąc na różne sposoby ustawę o ochronie zwierząt. Na samym końcu pomagamy psom, które mają swoich właścicieli, ale muszą zmienić dom. Takich psów nie przyjmujemy pod swoją opiekę, a jedynie dostarczone przez właściciela informacje, umieszczamy na naszej stronie, w dziale psy zaprzyjaźnione.

Każdy z psów pod naszą opieką jest poznawany pod kątem charakteru, osobowości, wymagań fizycznych oraz zdrowia. Zdajemy sobię sprawe z odpowiedzialności jaką wzieliśmy na siebie i naszą podstawową domeną jest szczerość. To właśnie od niej zależy czy dany pies znajdzie szczęście w Waszym domu. To co dla jednych jest ogromną wadą, dla innych może być wielką zaletą i to naszym zadaniem jest znalezienie tej nici porozumienia, na której zbudować można ludzko-psie więzi. Nie sztuką jest wcisnąć komuś psa, sztuką jest połączyć ze sobą.

Z każdym z naszych podopiecznych związujemy się emocjonalnie i czujemy się za nich odpowiedzialne do końca ich życia, jednocześnie znając ich zachowanie oraz nawyki, możemy pomóc w pierwszych, najtrudniejszych dla psa dniach w nowym domu. Pamiętajcie, nie zostajecie z psem sami, zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie i pomoc!

Adopcja jest bezpłatna! Możecie wsprzeć nasze psiaki datkiem pieniężnym lub rzeczowym, ale nie jest to obowiązkowe i zależy tylko i wyłącznie od Waszej dobrej woli!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: