Podaruj 1% podatku Schronisku dla Bezdomnych zwierząt w Szczecinku

Dlaczego akurat Schronisko w Szczecinku?


Schronisko w Szczecinku to wieloletnie marzenie Danuty Kadeli, obecnej kierowniczki placówki, która zdarła niejedną parę butów, latami chodząc i załatwiając wszelkie formalności oraz pozwolenia na otworzenie placówki. Pukała od drzwi do drzwi, odwiedzała kolejnych urzędników miejskich, szukając wsparcia i pomocy w realizacji swojego marzenia. Jej wytrwałość, upór i ogromna miłość do braci mniejszych, przyciągały ludzi jak magnes i z dnia na dzień, coraz większa liczba osób angażowała się w tą sprawę. Placówka została oficjalnie otwarta 3 lipca 2009r.

Schronisko w Szczecinku jest jednym z najnowocześniejszych placówek tego typu w kraju. Przyjeżdżają tutaj delegacje z całej Polski, by dowiedzieć się w jaki sposób mogą rozbudować lub ulepszyć schoniska i przytuliska w swoich miastach.

Schronisko w Szczecinku jest nazywane potocznie „psim sanatorium”, gdyż o każdego psa się tam walczy, żaden przypadek nie jest dla lekarzy beznadziejnym, żaden zwierzak nie jest za stary by mu pomóc, żadne pieniądze nie są ważniejsze od życia podopiecznego. Przez 1,5 roku istnienia placówki, wiele psów i kotów trafiało do schroniska w stanie fatalnym – zagłodzone, zaniedbane, skatowane, chore i przerażone. Niektóre przez wiele miesięcy dochodziły do siebie, by na końcu znaleźć wspaniałe domy, takie do końca swoich dni. Poniższe zdjęcia są tylko namiastką metamorfoz, jakie psy przechodziły w schronisku pod troskliwą opieka pracowników i wolontariuszy

Schronisko w Szczecinku jest miejscem, gdzie wchodząc nie usłyszymy błagalnego skomlenia, piszczenia i szczekania psów zza krat, by za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę człowieka. To jedno z nielicznych takich miejsc w Polsce, gdzie wszystkie psy (bez wyjątku) są zadbane, wybiegane, wypieszczone i nie są tylko kolejnymi numerkami w dokumentacji. Osoby, która pragnią adoptować zwierzaka, są oprowadzana po placówce i mogą otrzymać wyczerpujące informacje o każdym podopiecznym schroniska.

A tak o schronisku mówią lokalne media:

W Szczecinku wolontariuszki z odsieczą dla psiaków ze schroniska

Pomoc dla schroniska dla zwierząt. Dobre serca zza miedzy

Oficjalne otwarcie schroniska – materiał filmowy

Serdecznie zapraszamy na stronę internetową schroniska:
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinku

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
ul. Rybacka 7
78-400 Szczecinek

KRS:
0000 208 157
cel szczegółowy:
 SZCZECINEK

Reklamy
  1. Bardzo ciekawa akcja. Zapraszamy wszystkich do udziału.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: