Tonik

wydarzenie na Faceboku: TONIK – dźgnięty przez właściciela – potrzebujemy wsparcia i DT

27.08.2014 – Nawet nie wiemy od czego zacząć! Interwencja – pies dźgnięty nożem ! Nie nie przez obcego człowieka – przez własnego właściciela!!!! Pies w stanie bardzo ciężkim, wygłodzenie to najmniejszy problem, rana jest głęboka, dochodzi aż do kręgosłupa. Pies w stanie skrajnego zagłodzenia ze zmianami skórnymi. Po tym co przeszedł on nadal cieszy się na widok ludzi Nadal ufa. Potrzebny na cito DT (najlepiej bez zwierząt i dzieci), pies potrzebuje spokoju po tym co przeszedł. PS. Właściciel usłyszy zarzuty znęcania się nad zwierzętami.
null

null

27.08.2014 po wizycie w lecznicy:
Tonik został w klinice na całodobowej obserwacji. Jest wycieńczony, osłabiony lecz jego walka o życie jest tak wielka ,że w jego oczach nadzieja przeradza się w głośne mówienie ” będę żyć „! W klinice została pobrana krew ( wyniki wstawimy jutro ) i zrobiono kolejne zdjęcie rtg czy dren który ma założony jest wsadzony dokładnie tam gdzie powinien ( dren był suchy to zaniepokoiło lekarza ). Dren jest doskonale usadowiony lecz na zdjęciu wyszedł inny problem. Pies ma w żołądku kamień ( najprawdopodobniej zjadł z głodu ) Jeśli biochemia i inne badania nie pozwolą na określenie co to dokładnie jest będzie robione kolejne zdjęcie tym razem z kontrastem. Na dzień dzisiejszy stan jego zdrowia można określić jako bardzo zły. Co do rokowań za wcześnie jeszcze pisać. Do jego stanu także dołączyła krwista biegunka ( dosłownie zostawia za sobą kałuże ) Pisać mogłabym wiele ale jedno chyba najważniejsze pies będzie żył ja to wiem i on to wie! Jego ufność i troska nie o siebie a o ludzi naokoło jest olbrzymia. Bardzo prosimy o pomoc finansową bo bez tego będzie problem w utrzymaniu Tonika. Do tego błagamy o DT wyłącznie na terenie Szczecina!!!! Nie My nie prosimy My błagamy!!!!! Kilka zdjęć z dzisiaj.
null

null
28.08.2014
Kolejny dzień w klinice. Jem, piję, dostaję kroplówki, dostaję zastrzyki ( przeciwkrwotoczne – biegunka nie ustaje , choć są zaczątki kału ) jestem kochany, miziany, wyprowadzają mnie i wiem jedno będę żyć! Co do kamienia w żołądku poszedł sobie i już go nie pamiętam, nawet nie chcę pamiętać PS. Tonik jest wam bardzo wdzięczny za trzymanie kciuków za wsparcie finansowe. Został dzisiaj wymiziany, wycałowany aż chyba miał dość.
null

02.06.2015 Tonik trafił pod opiekę Nadziei Amstaffa w sierpniu 2014, odebrany na drodze interwencji z mieszkania właściciela. Został dźgnięty nożem dość poważnie, ale miał ogromną wolę walki o życie.
1 września trafił pod cudowną opiekę do domu tymczasowego Nielle Diarra, która z ogromnym zaangażowaniem walczyła o swojego nowego podopiecznego.
Niedawno na wydarzeniu Tonika napisała „Mój synek obiecuje Wam juz nigdy nie będzie cierpiał never ever! Jest lekiem na całe zło i członkiem wielkiej rodziny która go kocha ponad życie. Ta historia skoczyła się dobrze.”
Z przyjemnością informujemy więc, że Tonik ma DOM!!!
Ogromnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które udzieliły pomocy i wsparcia: weterynarze z Kliniki Zwierząt Domowych w Szczecinie, darczyńcy, uczestnicy wydarzenia Tonika oraz Nielle, która oferując dom tymczasowy podarowała Tonikowi kawałek nieba.
Powodzenia Toniku! 🙂

ps. darowizny zebrane na wydarzeniu Tonika zostaną przeznaczone na pomoc dla kolejnych podopiecznych Nadziei Amstaffa 🙂

null

null

Reklamy
  1. to nie ludzie to bydlo kture nierozwaznie podejmuje decyzje o nabyciu jak nowa zabawke psiaka takich ras.przez gardlo mi nie przechodzi ale powiem ci tzw…. ludzie cesto kupuja owe psy do wiadomych celow piesek zrobi swoje i po czterech latach idzie w odstawke i rodzi sie problem poniewaz trzeba go otoczyc troska dac miske 3 razy dziennie i poswiecic czas min 3 godz dziennie na spacery.ale po co?jak mozna sie latwiej przeciez problemu pozbyc.to smutne ale prawdziwe niestety nie mozna takich nazwac ludzmi.

  2. Boże ja tego „właściciela” mam ochotę głodzić,poczęstować kamieniem a na koniec ożenić go z kosą…wrrr … s****n!!! jeden.
    To psychol jakiś.Niech go zamkną w psychiatryku na podsądnym!!!!

  3. Boże co to za ludzie mogą takie robić świnstwa wrrrr

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: